DELL XPS 13 9350 U7-256V/13.4FHD+/16GB/512SSD/ARC/W11P/1PS
1521,70 € + ALV
DELL XPS 13 9350 U7-256V/13.4FHD+/16GB/512SSD/ARC/W11P/1PS
20 i lager
Beskrivning
Dell XPS 13 9350: Huippuluokan AI-suorituskyky ja tyylikäs muotoilu kompaktissa paketissa
Dell XPS 13 9350 on suunniteltu käyttäjille, jotka etsivät kannettavaa, joka yhdistää tyylikkyyden, suorituskyvyn ja liikkuvuuden. Tämä kevyt ja ohut kannettava sopii täydellisesti monipuoliseen käyttöön ? niin ammattilaisten työvälineeksi kuin luovaan työhön tai viihteeseen. Koneen runko on valmistettu kestävästä CNC-koneistetusta alumiinista ja Corning Gorilla Glass -lasista, mikä tekee siitä kestävän ja visuaalisesti näyttävän.
Intel Core Ultra 7 -suorittimet takaavat ensiluokkaisen laskentatehon tekoälyyn ja grafiikkaan optimoitujen tehtävien suorittamiseen. Suorittimet sisältävät Intel AI Boost NPU:n (Neural Processing Unit), mikä parantaa TOPS-laskentatehoa, mahdollistaen entistä paremman suorituskyvyn tekoälypohjaisissa sovelluksissa.
XPS 13 9350:n uusittu Quad-kaiutinjärjestelmä yhdistää kaksi pääkaiutinta ja kaksi diskanttikaiutinta, tuottaen vaikuttavan 8 W:n äänentoiston ja Dolby Atmos -tuetun tilaäänen.
Tärkeimmät ominaisuudet:
- Intel Core Ultra 7 256V Series 2 (12 MB, 8 ydintä, jopa 4,8 GHz Turbo, AI Boost NPU, 115 TOPS)
- 13,4″ FHD+ (1920×1200)-näyttö, 30-120 Hz, heijastamaton, 500 nit
- 16 GB LPDDR5X (8533 MT/s) (ei laajennettavissa)
- 512 GB M.2 PCIe NVMe SSD
- Intel Arc integroitu näytönohjain
- Intel Killer Wi-Fi 7 ja Bluetooth 5.4
- 55 Wh (3-kennoinen) akku
- Windows 11 Professional (64-bit)
- Taustavalaistu näppäimistö sormenjälkitunnistimella (nordic)
Sisäiset korttipaikat:
- 1x M.2 2230 (Wi-Fi + Bluetooth) (käytössä)
- 1x M.2 2230/2280 (SSD) (käytössä)
Ulkoiset portit:
- 2x Thunderbolt 4 (USB Type-C, DisplayPort 2.1, Power Delivery)
Ympäristöstandardit/Säännökset:
- ENERGY STAR 8.0, EPEAT Gold -sertifioitu
Takuu:
- 1 vuoden ProSupport-takuu paikan päällä tapahtuvalla palvelulla etädiagnostiikan jälkeen
Ytterligare information
| Vikt | 2,7 kg |
|---|---|
| Dimensioner | 39,8 × 10,5 × 32 cm |
| Valmistajan arvio: Päästöarvioissa käytetty tuotteen elinkaari, vuotta | 4 |
| Valmistajan arvio: Koko elinkaaren aikaiset CO2 -päästöt, kg | 265 |
| Käyttöjärjestelmä | Windows 11 Pro |
| Näytön koko, " | 13.4 |
| Tallennuskapasiteetti | 512 GB SSD |
| Telakointi | Thunderbolt, USB-C |
| Muistin enimmäismäärä | 16 GB |
| Optinen asema | Ei |
| Tuotteen paino, g | 1190 |
| Integroitu muistikortinlukija | Ei |
| Kiiltävä näyttö | Kyllä |
| Prosessorin malli | Intel Core Ultra 7 256V (Max. 4.80GHz, 12M, 8C) |
| Bluetooth | Kyllä |
| Bluetooth-versio | 5.4 |
| Prosessorin valmistaja | Intel |
| Muistin tyyppi | LPDDR5x |
| Sisäänrakennettu kamera | Kyllä |
| Tuotteen mitat (L x S x K), mm | 295.3 x 199.1 x 15.3 |
| Akun kapasiteetti, Wh | 55 |
| Prosessoriytimien määrä | 8 |
| Virtalähde, W | 60 |
| Sisäänrakennettu mikrofoni | Kyllä |
| Näytönohjain muisti (dedikoitu) GB | Käyttää keskusmuistia |
| Wi-Fi | Kyllä |
| WLAN tyyppi | Wi-Fi 7 |
| Näytönohjain perhe | Intel Arc |
| Muistin nopeus, MHz | 8533 |
| WLAN antennit | 2×2 |
| Intel Hyper Threading | Ei |
| Intel Virtualisointi teknologia | VT-x / VT-d |
| Intel Smart Cache, MB | 12 |
| Intel vPro | Ei |
| Intel Turbo Boost, GHz | 4.80 |
| Muistipaikat | 0 |
| Vapaat muistipaikat | 0 |
| Sisäänrakennetut kaiuttimet | Kyllä |
| Ympäristösertifikaatit | Energy Star 8.0, EPEAT Gold |
| Energiatehokkaiden ytimien määrä | 4 |
| Suorituskykyisten ytimien määrä | 4 |
| Thunderbolt porttien määrä | 2 |
| Kirkkaus, cd/m² | 500 |
| Lyhyt yhteenveto | <p><b>Dell XPS 13 9350: Huippuluokan AI-suorituskyky ja tyylikäs muotoilu kompaktissa paketissa</b></p> |
| Sormenjäljenlukija | Kyllä |
| Liitännät | Thunderbolt 4, DisplayPort |
| Smart Card -lukija | Ei |
| Mobiiliyhteys | Ei |
| Prosessorityyppi | Intel Core Ultra 7 |
| Muistikapasiteetti | 16 GB |
| Näytön resoluutio, pikseliä | 1920 x 1200 |
| Erillinen numeronäppäimistö | Ei |
| Kosketusnäyttö | Ei |
| Näytönohjain | Intel ARC Graphics |
| Taustavalaistu näppäimistö | Kyllä |
| Alkuperämaa | KIINA |
| Takuu | 12 KK |














