LENOVO X9 14 G1 U7-258V/14WUXGA-OLED/32GB/1TB/ARC140V/W11P/3P
1844,00 € + ALV
LENOVO X9 14 G1 U7-258V/14WUXGA-OLED/32GB/1TB/ARC140V/W11P/3P
89 i lager
Beskrivning
Erittäin ohueen ja kevyeen täysalumiinirunkoon pakattu Lenovo ThinkPad X9-14 G1 on uuden aikakauden ultramoderni yrityskannettava. Tehokas Intel Arc? 140V näytönohjain yhdessä upean 14″ OLED näytön kanssa vangitsee vaativankin käyttäjän huomion täydellisesti. Intel Core Ultra V-sarjan suorittimeen kätketyn AI-laskentatehon ansiosta ThinkPad X9-14 luokitellaan CoPilot+ kategorian laitteeksi.
Kokonaisuuden kruunaa kattava kolmen vuoden Premier Support On-Site NBD takuu.
Tärkeimmät ominaisuudet:
- Käyttöjärjestelmä Windows 11 Pro 64-bit
- Suoritin Intel Core Ultra 7 258V (8C/8T/12MB)
- Suorittimessa 4xP-core 2.2/4.8GHz ja 4xLPE core 2.2/3.7GHz
- Suorittimessa Intel® AI Boost tekoälykiihdytin
- Intel® AI Boost suorituskyky max. 47 TOPS
- Näyttö 14.0″WUXGA (1920×1200) OLED 400nits
- Näyttöpaneelissa 100% DCI-P3, DisplayHDR? True Black 500 ja Dolby Vision® teknologia
- FHD1080p infrapunakamera ja E-Shutter suoja
- Integroitu keskusmuisti 32GB LPDDR5x 8533MHz MoP
- Keskusmuisti ei päivitettävissä
- Näytönohjain integroitu Intel Arc? Graphics 140V
- Levy 1TB SSD M.2 2242 PCIe 4.0×4 Opal 2.0
- WLAN Intel Wi-Fi® 7 BE201 802.11be 2×2 ja Bluetooth 5.4
- WWAN 4G/5G ei päivitettävissä
- Esiasennetut ohjelmistot Intel Connectivity Performance Suite ja Lenovo AI Now
- Stereokaiuttimet 2x2W Dolby® Atmos
- Taustavalaistu ja roiskesuojattu näppäimistö ilman TrackPoint tappiohjainta
- Liitännät: HDMI 2.1, 2xThunderbolt 4/USB4, 1×3.5mm audio combo
- Sisäinen 55Wh Li-Ion akku
- Sormenjälkilukija ja TPM 2.0 turvasiru
- Mukana 65W USB-C Slim GaN virtalähde, tuki pikalataukselle
- Sotilastason MIL-STD-810H kestävyys
- Perustakuu 3v. Premier NBD on-site
- Paino 1.21kg
Lenovo CO2 Offset Gen2 päästökompensointi
- Tämän laitteen valmistuksesta, kuljetuksesta ja elinkaaren aikana kulutetusta sähköstä muodostuvat hiilidioksipäästöt on kompensoitu maailmanlaajuisen Climeco organisaation kautta YK:n hyväksymiin ympäristöhankkeisiin.
Ympäristö- ja energiasertifikaatit
- ENERGY STAR® 8.0, EPEAT? Gold Registered, ErP Lot 6/26, RoHS compliant, TCO Certified 10.0
Muut sertifikaatit
- Intel® Evo? Platform, Eyesafe® Certified 2.0
Ytterligare information
| Vikt | 2,83 kg |
|---|---|
| Dimensioner | 8 × 45,5 × 31 cm |
| Ympäristösertifikaatit | TCO 10.0, Energy Star 8.0, EPEAT Gold, ErP, RoHS compliant |
| Valmistajan arvio: Koko elinkaaren aikaiset CO2 -päästöt, kg | 176 |
| Valmistajan arvio: Päästöarvioissa käytetty tuotteen elinkaari, vuotta | 4 |
| Valmistajan arvio: Valmistuksen aikaiset CO2 -päästöt, kg | 150.13 |
| Näytönohjain | Intel ARC Graphics 140V |
| Sormenjäljenlukija | Kyllä |
| Taustavalaistu näppäimistö | Kyllä |
| Smart Card -lukija | Ei |
| Mobiiliyhteys | Ei |
| Telakointi | Thunderbolt, USB-C |
| Muistin enimmäismäärä | 32 GB |
| Tuotteen paino, g | 1210 |
| Optinen asema | Ei |
| Integroitu muistikortinlukija | Ei |
| Kiiltävä näyttö | Ei |
| Prosessorin malli | Intel Core Ultra 7 258V (Max. 4.80GHz, 12M, 8C) |
| Intel Turbo Boost, GHz | 4.80 |
| Intel Smart Cache, MB | 12 |
| Prosessoriytimien määrä | 8 |
| Suorituskykyisten ytimien määrä | 4 |
| Pienitehoisten energiatehokkaiden ytimien määrä | 4 |
| Bluetooth | Kyllä |
| Bluetooth-versio | 5.4 |
| Wi-Fi | Kyllä |
| WLAN tyyppi | Wi-Fi 7 |
| Prosessorin valmistaja | Intel |
| Sisäänrakennettu kamera | Kyllä |
| Muistin tyyppi | LPDDR5x |
| Muistin nopeus, MHz | 8533 |
| Tuotteen mitat (L x S x K), mm | 311.8 x 212.3 x 6.7 – 17.18 |
| Akun kapasiteetti, Wh | 55 |
| Sisäänrakennettu mikrofoni | Kyllä |
| Virtalähde, W | 65 |
| Näytönohjain perhe | Intel Arc |
| Muistipaikat | 0 |
| Intel Hyper Threading | Ei |
| Intel Virtualisointi teknologia | VT-x / VT-d |
| Vapaat muistipaikat | 0 |
| Intel vPro | Ei |
| Näytönohjain muisti (dedikoitu) GB | Käyttää keskusmuistia |
| Sisäänrakennetut kaiuttimet | Kyllä |
| WLAN antennit | 2×2 |
| TPM-turvapiirin versio | 2.0 |
| Käyttöjärjestelmä | Windows 11 Pro |
| Näytön koko, " | 14 |
| Tallennuskapasiteetti | 1 TB SSD |
| Muistikapasiteetti | 32 GB |
| Prosessorityyppi | Intel Core Ultra 7 |
| Näytön resoluutio, pikseliä | 1920 x 1200 |
| Kosketusnäyttö | Ei |
| Erillinen numeronäppäimistö | Ei |
| Thunderbolt porttien määrä | 2 |
| Liitännät | Thunderbolt 4, HDMI, Audio (3.5mm) |
| HDMI -porttien määrä | 1 |
| Alkuperämaa | KIINA |
| Takuu | 36 KK |



















