DELL PRO 14 PLUS U5-235U/14FHD+/16GB/512SSD/W11P/1BW
1601,85 € + ALV
DELL PRO 14 PLUS U5-235U/14FHD+/16GB/512SSD/W11P/1BW
19 i lager
Beskrivning
Dell Pro 14 Plus
Dell Pro 14 Plus edustaa Dellin täysin uudelleen suunniteltua ammattitason kannettavien sarjaa, joka on suunniteltu yrityskäyttöön ja vaativaan asiantuntijatyöhön. Intel® Core? Ultra -suorittimet tuovat merkittäviä parannuksia suorituskykyyn, energiatehokkuuteen ja laitteistopohjaisiin tekoälyominaisuuksiin, jotka tukevat modernia työskentelyä ja moniajoa.
Uusi runko on tyylikäs ja vastaa nykyaikaisen työympäristön vaatimuksia. Uudistettu muotoilu parantaa laitteen kestävyyttä sekä helpottaa huollettavuutta ja korjattavuutta. Runko täyttää MIL-STD-testauksen vaatimukset, mikä takaa luotettavan toiminnan myös liikkuvassa työssä.
Suorituskyvyn ja luotettavuuden lisäksi Dell Pro 14 Plus huomioi ympäristöystävällisyyden. Valmistuksessa on käytetty kierrätettyjä ja vähäpäästöisiä materiaaleja, ja modulaarinen USB-C-porttirakenne tukee laitteen pitkää elinkaarta sekä vähentää elektroniikkajätteen määrää.
Tärkeimmät ominaisuudet:
- Näyttö: 14″ IPS, FHD+, 1920 x 1200, 60 Hz, 45 % NTSC, 300 nitiä, heijastamaton
- Suoritin: Intel® Core? Ultra 5 235U, vPro® (jopa 4,9 GHz, 12 ydintä, 12 säiettä, 12 TOPS NPU)
- Muisti: 2x DDR5 SO-DIMM, 5600 MT/s (1/2 käytössä)
- Tallennustila: 512 Gt M.2 SSD
- Näytönohjain: Integroitu Intel® Graphics
- Wi-Fi: Intel® Wi-Fi 6E AX211, Bluetooth® 5.3
- Akku: 3-kennoinen, 55 Wh, ExpressCharge? Boost
- Näppäimistö: Taustavalaistu näppäimistö, Copilot-näppäin, pohjoismainen (Nordic)
- Käyttöjärjestelmä: Windows 11 Pro (englanti, tanska, suomi, norja, ruotsi)
- Mitat (L x S x K): 313,5 x 224 x 19,95 mm
- Paino: Noin 1,4 kg
Liitännät:
- 2x Thunderbolt? 4 (USB-C, DisplayPort 2.1, Power Delivery)
- 2x USB 3.2 Gen 1 Type-A (yhdessä PowerShare)
- 1x HDMI 2.1
- 1x Universaali ääniliitäntä (3,5 mm)
Laajennettavuus:
- Muisti: 2x DDR5 SO-DIMM (1/2 käytössä)
- Tallennustila: 1x M.2 SSD (1/1 käytössä)
- Modeemi: Kokoonpano ei tue mobiililaajakaistaa
Turvatoiminnot:
- TPM 2.0
- Sormenjälkitunnistin virtapainikkeessa
- Älykortinlukija + NFC
- Infrapunakamera Windows Hello -kasvojentunnistuksella
- Mekaaninen kameransulkija
- Wedge-turvalukkopaikka
Takuu:
Vuoden Dell NBD Basic Warranty -on-site varaosatakuu, vasteaika seuraava työpäivä.
Ytterligare information
| Vikt | 2,65 kg |
|---|---|
| Dimensioner | 40,4 × 6,2 × 35,2 cm |
| Liitännät | Audio (3.5mm), Ethernet (RJ-45), HDMI, Thunderbolt 4, USB-A |
| Copilot+PC | Ei |
| Prosessorityyppi | Intel Core Ultra 5 |
| Bluetooth | Kyllä |
| Sisäänrakennettu kamera | Kyllä |
| Prosessorin valmistaja | Intel |
| Muistin tyyppi | LPDDR5x |
| Optinen asema | Ei |
| Tuotteen mitat (L x S x K), mm | 313.5 x 224 x 19.95 |
| Prosessoriytimien määrä | 12 |
| Akun kapasiteetti, Wh | 55 |
| Integroitu muistikortinlukija | Ei |
| Sisäänrakennettu mikrofoni | Kyllä |
| Kiiltävä näyttö | Ei |
| Näytönohjain muisti (dedikoitu) GB | Käyttää keskusmuistia |
| Muistin nopeus, MHz | 5600 |
| Wi-Fi | Kyllä |
| Virtalähde, W | 65 |
| WLAN tyyppi | Wi-Fi 6E |
| Muistipaikat | 2 |
| WLAN antennit | 2×2 |
| HDMI -porttien määrä | 1 |
| USB-A (USB 3.2) porttien määrä | 2 |
| Intel Virtualisointi teknologia | VT-x / VT-d |
| Intel Hyper Threading | Kyllä |
| Intel Turbo Boost, GHz | 4.90 |
| Intel Smart Cache, MB | 12 |
| Vapaat muistipaikat | 1 |
| Intel vPro | Kyllä |
| Ethernet LAN (RJ-45) porttien määrä | 1 |
| Ympäristösertifikaatit | Energy Star |
| Thunderbolt porttien määrä | 2 |
| Suorituskykyisten ytimien määrä | 2 |
| Energiatehokkaiden ytimien määrä | 8 |
| NPU | Kyllä |
| USB-C lataava | Kyllä |
| USB-C latausteho max., W | 72 |
| Pienitehoisten energiatehokkaiden ytimien määrä | 2 |
| Asennuskielivaihtoehdot | Englanti, Norja, Ruotsi, Suomi, Tanska |
| USB-C latausteho min., W | 27 |
| Taustavalaistu näppäimistö | Kyllä |
| Smart Card -lukija | Optiona |
| Kosketusnäyttö | Ei |
| Käyttöjärjestelmä | Windows 11 Pro |
| Näytön koko, " | 14 |
| Tallennuskapasiteetti | 512 GB SSD |
| Muistikapasiteetti | 16 GB |
| Lyhyt yhteenveto | <p><b>Dell Pro 14 Plus</b></p> <p> <p> <p> |
| Mobiiliyhteys | Ei |
| Sormenjäljenlukija | Kyllä |
| Erillinen numeronäppäimistö | Ei |
| Näytönohjain | Intel Graphics |
| Näytön resoluutio, pikseliä | 1920 x 1200 |
| Telakointi | Thunderbolt |
| Muistin enimmäismäärä | 64 GB |
| Prosessorin malli | Intel Core Ultra 5 235U (Max. 4.90GHz, 12M, 12C) |
| Tuotteen paino, g | 1400 |
| Alkuperämaa | KIINA |
| Takuu | 12 KK |










