YAMAHA STAGEPAS1K MK2 1100W PORTABLE PA SYSTEM 5CH DIGMIX 12INCH SUB
1486,20 € + ALV
YAMAHA STAGEPAS1K MK2 1100W PORTABLE PA SYSTEM 5CH DIGMIX 12INCH SUB
Slut i lager
Beskrivning
Käytännöllisempää. Ammattimaisempi. Tehokkaampi.
STAGEPAS 1K mkII on all-in-one-siirrettävä PA-järjestelmä, jonka avulla voit nopeasti ja helposti muuttaa minkä tahansa paikan näyttämöksi. Se tarjoaa ammattilaistason äänentoiston yksinkertaisella asennuksella, jonka ansiosta aloittelevat artistit voivat keskittyä musiikkiinsa ja saada kaiken irti esiintymisestään. Toisen sukupolven STAGEPAS 1K mkII tarjoaa aikaisempaa korkeamman äänenpainetason ja joustavammat kaukosäätötoiminnot, ja siinä on sama yhdistelmä kevyttä kotelorakennetta, ammattimaisia miksaustoimintoja ja yksinkertaista käytettävyyttä, joka on nostanut STAGEPAS all-in-one -paketin kaikkien muiden siirrettävien PA-järjestelmien yläpuolelle. Ottamalla käyttöön konserttilaatuisen mikserin ja kaiuttimen olemme nostaneet siirrettävien PA-laitteiden rimaa hyödyntämällä Yamahan ainutlaatuista kokemusta ja tietotaitoa, joka on kehittynyt vuosikymmenten aikana innovatiivisten, ammattimaisten äänentoistolaitteiden tuottamisesta musiikin suunnittelun ja tuotannon kaikissa vaiheissa.
YAMAHA STAGEPAS 1K MK2
- 1100W teho
- Luokkansa suurin 12-tuumainen subwoofer matalille taajuuksille
- 1,5 tuuman x10 ohut linjakaiutin korkeille taajuuksille.
- Digitaalinen mikseri (3 mono mikrofoni/linja + 1 stereolinja)
- Monikaistainen kompressori ”MODE” master-ulostuloa varten
- 1-nuppinen EQ kanavaa kohden
- Korkearesoluutioinen SPX-digitaalikaiku (4 tyyppiä, parametrien säätö)
- Priority Ducker stereokanavalle
- 4-kaistainen PEQ kanavaa kohden kaukosäätimen APP ”STAEGPAS Controller” kautta.
- 2x Hi-Z (korkean impedanssin) tulot
- Link out ja monitor out
- Mukana oma suojus
- Valinnainen kaikujalan kytkin (FC5)
- Lisävarusteena saatava dolly (DL-SP1K) lisää siirrettävyyttä.
- Takuu 24kk.
Ytterligare information
| Vikt | 27,76 kg |
|---|---|
| Dimensioner | 43 × 61 × 75,5 cm |
| Lyhyt yhteenveto | STAGEPAS 1K mkII on all-in-one-siirrettävä PA-järjestelmä, jonka avulla voit nopeasti ja helposti muuttaa minkä tahansa paikan näyttämöksi. |
| Tuotteen mitat (L x S x K), mm | 334 x 2000 x 418 |
| Tuotteen paino, kg | 23 |
| Subwoofer | 12" |
| Mukana tulevat tarvikkeet | Virtajohto x 1, suojus x 1 |
| Teho, W | 1100 |
| Bluetooth | Kyllä |
| Bluetooth-versio | 5.0 |
| Taajuusalue, Hz | 37-20000 |
| Alkuperämaa | INDONESIA |





