SONY FW-75BZ40L 75″ 4K 700 24/7 ANDROID BRAVIA
1672,35 € + ALV
SONY FW-75BZ40L 75″ 4K 700 24/7 ANDROID BRAVIA
1 i lager
Beskrivning
Superlative picture quality. Made for professionals.
Engineered to perform flawlessly in demanding retail, corporate and educational environments, the FW-75BZ40L is the truly professional display. It?s packed with Sony innovation ? including latest Deep Black Non-Glare technology ? for impressively bright, high-contrast 4K HDR images with sumptuous colours and exquisite detail. Pro-friendly features simplify integration, easy operation and seamless content sharing in today?s connected AV environments. And with generous customisation options, the FW-75BZ40L is the premium LED display that fits right in with your business needs.
Deep Black Non-Glare
Featured exclusively on BRAVIA BZ40L, Sony?s Deep Black Non-Glare Coating combines anti-glare and low-reflection technologies. Reducing reflections and boosting contrast, it?s the key to dynamic visuals bursting with true-to-life colour and detail that inspire everyone, from corporate visitors and staff to shoppers and students.
Exquisite images that always stand out
Our 75? FW-75BZ40L grabs your audience?s attention with extremely high 700 nit screen brightness for punchy, high-impact visuals that are always seen clearly. Advanced Sony picture processing technologies ensure your content looks its very best. The panel?s extra-wide viewing angle ensures that everyone in the room can enjoy clear, bright images wherever they?re positioned.
Richer, more natural colour
Sony?s power-packed 4K HDR Processor X1 and TRILUMINOS Pro technology faithfully reproduces a phenomenal range of rich, true-to-life colours.
Finer detail
4K X-Reality PRO processing upscales pictures closer to true 4K quality. Images are sharpened and refined in real time, revealing extra detail from lower-resolution picture sources.
Smoother movement
Motionflow XR ensures smoother, more natural reproduction of rapidly-moving on-screen images.
Installation flexibility to suit every environment
The sleek, minimal design of the FW-75BZ40L Series brings impeccable style to any business environment. The display?s elegant lines are further enhanced by practical touches for seamless integration in retail stores, colleges and corporate workspaces.
Wall-Mount Adjuster
BRAVIA comes supplied with a Wall-Mount Adjuster, giving ex tra flexibility for mounting the display centrally in portrait or landscape orientation.
Ytterligare information
| Vikt | 43 kg |
|---|---|
| Dimensioner | 181 × 18,4 × 110,8 cm |
| Näytön resoluutio, pikseliä | 3840 x 2160 |
| Liitännät | Digital Audio Out (Optical), Ethernet (RJ-45), HDMI, RS-232C, USB-A |
| Kirkkaus, cd/m² | 700 |
| Toiminta-aika | 24/7 |
| Sisäänrakennetut kaiuttimet | Kyllä |
| Sisäinen player | Kyllä |
| VESA-standardi, mm | 300 x 300 |
| Kontrastisuhde (tyypillinen) | 1200:1 |
| Kosketusnäyttö | Ei |
| Pivot ominaisuus | Kyllä |
| Kuvasuhde | 16:9 |
| Paneelin tyyppi | IPS |
| Vasteaika, ms | 8 |
| Katselukulma (pysty), ° | 178 |
| Katselukulma (vaaka), ° | 178 |
| Kaiuttimien teho, W | 2 x 10 |
| HDMI -porttien määrä | 4 |
| Käyttöjärjestelmä | Android |
| Wi-Fi | Kyllä |
| Tallennuskapasiteetti | 32 GB |
| Ethernet LAN (RJ-45) porttien määrä | 1 |
| Kontrastisuhde (dynaaminen ) | 600000:1 |
| Näytön koko, " | 75 |
| Tuotteen mitat (L x S x K), mm | 1686 x 72 x 969 |
| Tuotteen paino, kg | 31.5 |
| Virrankulutus, W | 299 |
| Virrankulutus valmiustilassa, W | 0.5 |
| Energialuokka | E |
| Alkuperämaa | KIINA |





















