LENOVO T14S G6 U5-228V/14WUXGA/32GB/512SSD/W11P/3P
1820,55 € + ALV
LENOVO T14S G6 U5-228V/14WUXGA/32GB/512SSD/W11P/3P
66 i lager
Beskrivning
Lenovo ThinkPad T14s G6 on erityisesti suuryritysten suosima yrityskannettava. Jämäkkään hiilikuitu-alumiinirunkoon pakattu laite painaa ainoastaan 1.28kg. Kätevä ja entistä kirkkaampi 16:10 kuvasuhteen 500nits näyttöpaneeli tuo ruudulle lisää hyödyllistä pystykorkeutta ja tekee hybridityöstä selvästi tehokkaampaa. Intel Core Ultra V-sarjan suorittimeen sulautetun NPU-tekoälykiihdyttimen ansiosta ThinkPad T14s G6 luokitellaan CoPilot+ kategorian laitteeksi. Kätevän pikalataustoiminnon ansiosta akku latautuu täyteen lähes tunnissa.
Tärkeimmät ominaisuudet:
- Käyttöjärjestelmä Windows 11 Pro 64-bit
- Näyttö 14.0″ WUXGA (1920×1200) IPS 500nits 100% sRGB
- Infrapunakamera 5.0MP ja Privacy Shutter suoja
- Kaksi Dolby Voice® 360° mikrofonia
- Suoritin Intel Core Ultra 5 228V (8C/8T/8MB)
- Suorittimessa 4xP-core 2.1/4.5GHz ja 4xLPE core 2.1/3.5GHz
- Suorittimessa Intel® AI Boost tekoälykiihdytin
- Intel® AI Boost suorituskyky max. 40 TOPS
- Esiasennettu ohjelmisto Lenovo AI Now
- Integroitu keskusmuisti 32GB LPDDR5x 8533MHz MoP
- Muisti integroitu, ei päivitettävissä
- Levy 512GB SSD M.2 2280 PCIe 4.0×4 NVMe Opal 2.0
- Näytönohjain integroitu Intel Arc? Graphics 130V
- Taustavalaistu ja roiskesuojattu ThinkPad näppäimistö
- WLAN Intel Wi-Fi® 7 BE201 802.11be 2×2 ja Bluetooth 5.4
- Sisäinen 5G yhteys päivitettävissä optiokortin avulla
- Stereokaiuttimet 2x2W Dolby® Audio?
- Liitännät: HDMI 2.1, 2xThunderbolt 4 (USB-C liitin), 2xUSB3.2, 1×3.5mm audio combo
- Sormenjälkilukija, Smart Card Reader ja TPM 2.0 turvasiru
- Kensington Nano turvalukkopaikka (2.5x6mm)
- Sisäinen 58Wh Li-Ion akku
- Mukana 65W USB-C Slim GaN virtalähde, tuki pikalataukselle
- Perustakuu 3v. Premier NBD on-site
- Sotilastason MIL-STD-810H kestävyys
- Paino 1.28kg
Lenovo CO2 Offset Gen2 päästökompensointi
- Tämän laitteen valmistuksesta, kuljetuksesta ja elinkaaren aikana kulutetusta sähköstä muodostuvat hiilidioksipäästöt on kompensoitu maailmanlaajuisen Climeco organisaation kautta YK:n hyväksymiin ympäristöhankkeisiin.
Ympäristö- ja energiasertifikaatit
- ENERGY STAR® 8.0, EPEAT? Gold Registered, ErP Lot 6/26, RoHS compliant, TCO Certified 10.0
Ytterligare information
| Vikt | 2,18 kg |
|---|---|
| Dimensioner | 46 × 7 × 30 cm |
| Näytön koko, " | 14 |
| Tallennuskapasiteetti | 512 GB SSD |
| Muistikapasiteetti | 32 GB |
| Muistin enimmäismäärä | 32 GB |
| Prosessorityyppi | Intel Core Ultra 5 |
| Akun kapasiteetti, Wh | 58 |
| Virtalähde, W | 65 |
| Näytön resoluutio, pikseliä | 1920 x 1200 |
| Tuotteen paino, g | 1280 |
| Mobiiliyhteys | Optiona |
| Smart Card -lukija | Kyllä |
| Liitännät | USB-A, USB-C, HDMI, Audio (3.5mm) |
| Telakointi | Thunderbolt, USB-C |
| Näytönohjain | Intel ARC Graphics 130V |
| Taustavalaistu näppäimistö | Kyllä |
| Sormenjäljenlukija | Kyllä |
| Kosketusnäyttö | Ei |
| Erillinen numeronäppäimistö | Ei |
| Optinen asema | Ei |
| Integroitu muistikortinlukija | Ei |
| Kiiltävä näyttö | Ei |
| Prosessorin malli | Intel Core Ultra 5 228V (Max. 4.50 GHz, 8M, 8C) |
| Bluetooth | Kyllä |
| Prosessorin valmistaja | Intel |
| Sisäänrakennettu kamera | Kyllä |
| Muistin tyyppi | LPDDR5x |
| Bluetooth-versio | 5.4 |
| Prosessoriytimien määrä | 8 |
| Tuotteen mitat (L x S x K), mm | 313.6 x 219.4 x 16.9 |
| Sisäänrakennettu mikrofoni | Kyllä |
| Näytönohjain muisti (dedikoitu) GB | Käyttää keskusmuistia |
| HDMI -porttien määrä | 1 |
| Muistin nopeus, MHz | 8533 |
| Intel Turbo Boost, GHz | 4.50 |
| WLAN tyyppi | Intel Wi-Fi 7 BE201 |
| Wi-Fi | Kyllä |
| WLAN antennit | 2×2 |
| Muistipaikat | 1 |
| Näytönohjain perhe | Intel Arc |
| Intel Smart Cache, MB | 8 |
| USB-A (USB 3.2) porttien määrä | 2 |
| Vapaat muistipaikat | 0 |
| Sisäänrakennetut kaiuttimet | Kyllä |
| TPM-turvapiirin versio | 2.0 |
| Ympäristösertifikaatit | Energy Star 8.0, EPEAT Gold, ErP, RoHS compliant, TCO 10.0 |
| Suorituskykyisten ytimien määrä | 4 |
| Pienitehoisten energiatehokkaiden ytimien määrä | 4 |
| Kaiuttimien teho, W | 2 x 2 |
| Thunderbolt porttien määrä | 2 |
| Valmistajan arvio: Koko elinkaaren aikaiset CO2 -päästöt, kg | 168 |
| Valmistajan arvio: Valmistuksen aikaiset CO2 -päästöt, kg | 147 |
| Valmistajan arvio: Päästöarvioissa käytetty tuotteen elinkaari, vuotta | 4 |
| NPU | Kyllä |
| Copilot+PC | Kyllä |
| Käyttöjärjestelmä | Windows 11 Pro |
| Alkuperämaa | KIINA |
| Takuu | 36 KK |












