LENOVO P14S G6 U7-265H/14.5-3K/32GB/1TB/RTX PRO 1000 8GB/W11P/3P
2569,95 € + ALV
LENOVO P14S G6 U7-265H/14.5-3K/32GB/1TB/RTX PRO 1000 8GB/W11P/3P
Slut i lager
Beskrivning
Lenovo ThinkPad P14s Gen6 on kompakti ja kevyt mobiilityöasema, joka yhdistää huippuluokan suorituskyvyn ja laajennettavuuden tyylikkäässä laiterungossa. Uusimmat Intel Core Ultra H (Series 2) -tehoprosessorit, NVIDIA RTX PRO 1000 Blackwell -grafiikkasuoritin räjähdysmäisen nopealla 8GB DDR7 grafiikkamuistilla sekä Ultranopeilla PCIe Gen5 SSD levyillä takaavat sulavan työskentelyn ja tekoälyä hyödyntävät toiminnot vaativimmissakin tehtävissä. Kristallinkirkas 3K tarkkuuden näyttöpaneeli toistaa värit juuri niinkuin ne on tarkoitettu automatisoidun TCON näyttökalibroinnin ansiosta.
Tärkeimmät ominaisuudet:
- Käyttöjärjestelmä Windows 11 Pro 64-bit
- Intel Core Ultra 7 265H vPro (16C/16T,24MB)
- 6 P-core, 2.2/5.3GHz
- 8 E-Core, 1.7/4.5GHz
- 2 LPE-Core, 0.7GHz/2.5GHz
- Intel AI Boost NPU (13 TOPS)
- Intel Arc 140T GPU (77 TOPS)
- Intel vPro Enterprise hallinta
- Näytönohjain NVIDIA RTX PRO 1000 Blackwell 8GB GDDR7 (440 TOPS)
- 14.5″ 3K (3072×1920) IPS 500nits Anti-glare, 100% DCI-P3 Näyttö Timing Controller värikalibroinnilla
- Eyesafe®, TÜV Low Blue Light
- 5MP RGB+IR kamera Privacy Shutter suojalla, läsnäolotunnistimella ja Windows Hello -kasvojentunnistuksella
- Keskusmuisti 32GB DDR5 5600MT/s SODIMM (2x16GB)
- Maksimimuisti 96GB (2x48GB CSODIMM 6400MT/s), ei vapaita paikkoja
- Huom! SODIMM ja CSODIMM muistien asentaminen rinnakkain ei tuettu.
- 1TB PCIe Gen5 Performance NVMe SSD, M.2 2280, Opal2 (max 2TB)
- Intel Gigabit Ethernet
- Intel BE201 Wi-Fi 7 + BT 5.4
- Ei WWAN tukea
- Liitännät:
- HDMI 2.1 TMDS
- 2x USB-A 3.2 Gen1 (5Gbps)
- 2x USB-C Thunderbolt4/USB4 (100W PD 3.0, DisplayPort 2.1)
- Mic/Headphone Combo 3.5mm
- RJ45 Gigabit Ethernet
- Virtanäppäimeen integroitu sormenjälkitunnistin
- Toimikortinlukija
- Taustavalaistu ja roiskesuojattu ThinkPad näppäimistö
- Kensington Nano turvalukko (2.5 x 6mm)
- 75Wh Li-ion akku
- 100W USB-C Slim laturi, tuki pikalataukselle
- MIL-STD-810H testattu
- Perustakuu 3v. Premier NBD on-site
- Paino 1.6kg
Lenovo CO2 Offset Gen2 päästökompensointi
- Tämän laitteen valmistuksesta, kuljetuksesta ja elinkaaren aikana kulutetusta sähköstä muodostuvat hiilidioksipäästöt on kompensoitu maailmanlaajuisen Climeco organisaation kautta YK:n hyväksymiin ympäristöhankkeisiin.
Ympäristö- ja energiasertifikaatit
- ENERGY STAR 8.0, EPEAT Gold Registered, RoHS compliant, TCO Certified 10.0
Ytterligare information
| Vikt | 2,8 kg |
|---|---|
| Dimensioner | 47,6 × 7,9 × 29,4 cm |
| Valmistajan arvio: Päästöarvioissa käytetty tuotteen elinkaari, vuotta | 4 |
| Valmistajan arvio: Käytön aikaiset CO2 -päästöt, kg | 14.05 |
| Valmistajan arvio: Kuljetuksen CO2 -päästöt, kg | 12.27 |
| Valmistajan arvio: Kierrätyksen CO2 -päästöt, kg | 1.58 |
| Valmistajan arvio: Valmistuksen aikaiset CO2 -päästöt, kg | 170.08 |
| Valmistajan arvio: Koko elinkaaren aikaiset CO2 -päästöt, kg | 198 |
| Intel Hyper Threading | Ei |
| Intel Turbo Boost, GHz | 5.30 |
| USB-A (USB 3.2) porttien määrä | 2 |
| Intel Smart Cache, MB | 24 |
| Vapaat muistipaikat | 0 |
| Intel vPro | Kyllä |
| Sisäänrakennetut kaiuttimet | Kyllä |
| Näppäimistöasettelu | Nordic (Finland, Sweden, Norway, Denmark) |
| TPM-turvapiirin versio | 2.0 |
| Ympäristösertifikaatit | EPEAT Gold, Energy Star 9.0, RoHS compliant, TCO 10.0 |
| Ethernet LAN (RJ-45) porttien määrä | 1 |
| Suorituskykyisten ytimien määrä | 6 |
| Thunderbolt porttien määrä | 2 |
| Kameran resoluutio | 5 MP + IR |
| Energiatehokkaiden ytimien määrä | 8 |
| TPM-turvapiiri | Kyllä |
| Kaapelilukon aukko | Kyllä |
| Kaiuttimien teho, W | 2 x 2 |
| Pienitehoisten energiatehokkaiden ytimien määrä | 2 |
| Kirkkaus, cd/m² | 500 |
| Paneelin tyyppi | IPS |
| USB-C latausteho max., W | 100 |
| NPU | Kyllä |
| USB-C lataava | Kyllä |
| Copilot+PC | Ei |
| Kaiutin/kuuloke/linjaulostulo -liitin | 1 |
| Käyttöjärjestelmä | Windows 11 Pro |
| Näytön koko, " | 14.5 |
| Tallennuskapasiteetti | 1 TB SSD |
| Muistikapasiteetti | 32 GB |
| Prosessorityyppi | Intel Core Ultra 7 |
| Liitännät | Audio (3.5mm), Ethernet (RJ-45), HDMI, Thunderbolt 4, USB-A |
| Näytön resoluutio, pikseliä | 3072 x 1920 |
| Erillinen numeronäppäimistö | Ei |
| Näytönohjain | NVIDIA RTX PRO 1000 Blackwell 8GB |
| Kosketusnäyttö | Ei |
| Sormenjäljenlukija | Kyllä |
| Mobiiliyhteys | Ei |
| Taustavalaistu näppäimistö | Kyllä |
| Smart Card -lukija | Optiona |
| Telakointi | Thunderbolt |
| Muistin enimmäismäärä | 96 GB |
| Tuotteen paino, g | 1640 |
| Optinen asema | Ei |
| Integroitu muistikortinlukija | Ei |
| Kiiltävä näyttö | Ei |
| Prosessorin malli | Intel Core Ultra 7 265H (Max. 5.30GHz, 24M, 16C) |
| Bluetooth | Kyllä |
| Prosessorin valmistaja | Intel |
| Sisäänrakennettu kamera | Kyllä |
| Muistin tyyppi | DDR5 |
| Tuotteen mitat (L x S x K), mm | 325.5 x 227.6 x 11.2 / 15.1 (front / rear), 21.7 (maximum) |
| Akun kapasiteetti, Wh | 75 |
| Bluetooth-versio | 5.4 |
| Prosessoriytimien määrä | 16 |
| Sisäänrakennettu mikrofoni | Kyllä |
| Virtalähde, W | 100 |
| Näytönohjain muisti (dedikoitu) GB | 8 |
| Wi-Fi | Kyllä |
| Muistin nopeus, MHz | 5600 |
| Näytönohjain perhe | NVIDIA RTX PRO |
| WLAN tyyppi | Wi-Fi 7 |
| WLAN antennit | 2×2 |
| Muistipaikat | 2 |
| HDMI -porttien määrä | 1 |
| Intel Virtualisointi teknologia | VT-x / VT-d |
| Alkuperämaa | KIINA |
| Takuu | 36 KK |











