LENOVO L16 G2 R5-215/16WUXGA/16GB/512SSD/W11P/3OS
1051,10 € + ALV
LENOVO L16 G2 R5-215/16WUXGA/16GB/512SSD/W11P/3OS
172 i lager
Beskrivning
Lenovo ThinkPad L16 G2 on erikokoisten yritysten sekä julkishallinnon luotettava työjuhta. Kirkas 400nits 16:10 kuvasuhteen näyttöpaneeli tuo ruudulle lisää hyödyllistä pystykorkeutta ja tekee nykyaikaisesta hybridityöstä entistäkin tuottavampaa. ThinkPad L16 G2 liitinpatteristosta löytyy peräti viisi erilaista USB-liitintä lisälaitteita varten. Lisäksi laitteesta löytyy vapaat laajennuspaikat sekä keskusmuistille että 4G LTE modeemille. Grafiikkalaskennasta pitää huolen AMD Radeon 740M näytönohjain. Kätevän pikalataustoiminnon ansiosta akku latautuu täyteen lähes tunnissa. Kokonaisuuden kruunaa kolmen vuoden on-site perustakuu.
Tärkeimmät ominaisuudet:
- Käyttöjärjestelmä Windows 11 Pro 64-bit
- Näyttö 16″ WUXGA (1920×1200) IPS 400nits 60Hz
- Infrapunakamera 5.0MP ja Privacy Shutter suoja
- Suoritin AMD Ryzen 5 PRO 215 (6C/12T, 3.2/ 4.7GHz, 6MB/16MB)
- Keskusmuisti 1x16GB DDR5 5600MHz
- Keskusmuistin määrä max. 64GB, yksi vapaa paikka
- Levy 512GB SSD M.2 2280 PCIe 4.0×4 NVMe Opal2.0
- Näytönohjain AMD Radeon 740M Graphics
- Dolby Atmos® 2x2W stereokaiuttimet
- LAN 100/1000M Gigabit Ethernet
- WLAN MediaTek Wi-Fi 7 MT7925 802.11be 2×2 ja Bluetooth 5.4
- WWAN 4G LTE päivitettävissä optiona, Nano-SIM tuki
- Taustavalaistu ThinkPad näppäimistö
- Erillinen numeronäppäimistö
- Liitännät: HDMI 2.1, 2xThunderBolt 4, 2xUSB-A 3.2, 1xUSB-A 2.0, RJ-45, 1×3.5mm audio combo
- Kensington Nano turvalukkopaikka (2.5x6mm)
- Sormenjälkilukija ja Smart Card Reader
- Sisäinen 57Wh Li-Pol akku
- Mukana 65W USB-C laturi, tuki pikalataukselle
- Perustakuu 3v. Standard On-Site
- Premier NBD on-site tukitaso hankittava optiona
- Sotilastason MIL-STD-810H kestävyys
- Paino 1.79kg
Lenovo CO2 Offset Gen2 päästökompensointi
- Tämän laitteen valmistuksesta, kuljetuksesta ja elinkaaren aikana kulutetusta sähköstä muodostuvat hiilidioksipäästöt on kompensoitu maailmanlaajuisen Climeco organisaation kautta YK:n hyväksymiin ympäristöhankkeisiin.
Ympäristö- ja energiasertifikaatit
- ENERGY STAR® 9.0, EPEAT? Gold Registered, ErP Lot 6/26, RoHS compliant, TCO Certified 10.0
Ytterligare information
| Vikt | 2,97 kg |
|---|---|
| Dimensioner | 50 × 8,8 × 33,3 cm |
| Ympäristösertifikaatit | Energy Star 9.0, EPEAT Gold, ErP, RoHS compliant, TCO 10.0 |
| Sormenjäljenlukija | Kyllä |
| TPM-turvapiirin versio | 2.0 |
| Telakointi | Thunderbolt |
| Liitännät | USB-A, USB-C, HDMI, Audio (3.5mm), Ethernet (RJ-45) |
| Ethernet LAN (RJ-45) porttien määrä | 1 |
| HDMI -porttien määrä | 1 |
| USB-C (USB 4.0) / Thunderbolt 4 porttien määrä | 2 |
| USB-A (USB 3.2) porttien määrä | 2 |
| USB-A (USB 2.0) porttien määrä | 1 |
| NFC-tuki | Ei |
| Ethernet LAN -siirtonopeudet, Mbit/s | 100/1000 |
| Mobiiliyhteys | Optiona |
| Wi-Fi | Kyllä |
| WLAN tyyppi | Wi-Fi 7 |
| WLAN antennit | 2×2 |
| Bluetooth | Kyllä |
| Bluetooth-versio | 5.4 |
| Tuotteen paino, g | 1790 |
| Tuotteen mitat (L x S x K), mm | 357.2 x 253.4 x 10.96-19.67 |
| Taustavalaistu näppäimistö | Kyllä |
| Näppäimistöasettelu | Nordic (Finland, Sweden, Norway, Denmark) |
| Kosketusnäyttö | Ei |
| Näytön koko, " | 16 |
| Näytön resoluutio, pikseliä | 1920 x 1200 |
| Paneelin tyyppi | IPS |
| Kirkkaus, cd/m² | 400 |
| Kiiltävä näyttö | Ei |
| Virkistystaajuus, Hz | 60 |
| USB-C lataava | Kyllä |
| USB-C latausteho max., W | 65 |
| Akun kapasiteetti, Wh | 57 |
| Sisäänrakennettu kamera | Kyllä |
| Sisäänrakennettu mikrofoni | Kyllä |
| Sisäänrakennetut kaiuttimet | Kyllä |
| Kaiuttimien teho, W | 2 x 2 |
| Kameran resoluutio | 5 MP + IR |
| Tallennuskapasiteetti | 512 GB SSD |
| Erillinen numeronäppäimistö | Kyllä |
| Muistikapasiteetti | 16 GB |
| Muistin enimmäismäärä | 64 GB |
| Muistipaikat | 2 |
| Vapaat muistipaikat | 1 |
| Smart Card -lukija | Kyllä |
| Näytönohjain | AMD Radeon 740M Graphics |
| Prosessorityyppi | AMD Ryzen 5 PRO |
| Käyttöjärjestelmä | Windows 11 Pro |
| Integroitu muistikortinlukija | Ei |
| Optinen asema | Ei |
| Muistin tyyppi | DDR5 |
| Prosessorin malli | AMD Ryzen 5 PRO 215 (Max. 4.7GHz, 6M, 6C) |
| Prosessorin valmistaja | AMD |
| Prosessoriytimien määrä | 6 |
| Näytönohjain muisti (dedikoitu) GB | Käyttää keskusmuistia |
| Muistin nopeus, MHz | 5600 |
| Näytönohjain perhe | AMD Radeon |
| L3 cache, MB | 16 |
| Alkuperämaa | KIINA |
| Takuu | 36 KK |













