BROTHER MFC-J5955DW 35PPM 512MB WIFI NFC
391,00 € + ALV
BROTHER MFC-J5955DW 35PPM 512MB WIFI NFC
8 i lager
Beskrivning
MFC-J5955DW yhdistää yrityskäyttöön suunnatut toiminnot ja kustannustehokkuuden. Voit tulostaa myös A3-paperille, sekä kopioida ja skannata nopeasti hyödyntämällä 50 A4-arkin syöttölaitetta. MAXIDRIVE-tulostuspäätekniikan ansiosta tulostimesi on aina käyttövalmis.
- Kiinteä Ethernet-yhteys
- 2.4/5 GHz langaton, Wi-Fi Direct ja Wi-Fi Protected Setup (WPS)
- Tietoturvaominaisuudet vakiona
- Kehittynyt tulostuspäätekniikka
- Kestävä rakenne
- Automaattinen kaksipuolinen skannaus jopa 30 mustavalko- ja värisivua minuutissa
Ytterligare information
| Vikt | 23,12 kg |
|---|---|
| Dimensioner | 52 × 65,5 × 49 cm |
| Väritulostus | Kyllä |
| Tulostusteknologia | Värimustesuihku |
| Valmistajan arvio: Koko elinkaaren aikaiset CO2 -päästöt, kg | 280 |
| Valmistajan arvio: Valmistuksen aikaiset CO2 -päästöt, kg | 171 |
| Valmistajan arvio: Kuljetuksen CO2 -päästöt, kg | 14 |
| Valmistajan arvio: Käytön aikaiset CO2 -päästöt, kg | 58 |
| Valmistajan arvio: Kierrätyksen CO2 -päästöt, kg | 44 |
| Valmistajan arvio: Päästöarvioissa käytetty tuotteen elinkaari, vuotta | 5 |
| Lyhyt yhteenveto | Tulostaa värillisiä A3- ja A4-asiakirjoja joiden laatu vakuuttaa. Ihanteellinen monitoimitulostin toimistoihin, joissa tarvitaan luotettavaa tulostinta laadukkaaseen asiakirjatulostukseen. |
| Wi-Fi | Kyllä |
| Vakioliitännät | ETHERNET 10 / 100 BASE TX, IEEE 802.11 A/B/G/N, USB 2.0, Wi-Fi Direct |
| All In One -toiminnot | Fax, Kopiointi, Skannaus, Tulostus |
| NFC-tuki | Kyllä |
| Kaksipuolinen tulostus | Kyllä |
| Kuukausikapasiteetti (max), sivua | 3500 |
| Ensimmäisen sivun tulostus (väri, A4, ready), sek. | 4.6 |
| Ensimmäisen sivun tulostus (MV, A4, ready), sek. | 4.4 |
| Paperinsyöttökapasiteetti, arkkia | 250 |
| Virrankulutus, W | 36 |
| Tuotteen paino, g | 20900 |
| Tuetut tulostusmateriaalikoot | Vakiopaperikasetti: Tavallinen, mustesuihkupaperi, kiiltävä ja uusiopaperi, A4, LTR, EXE, A3, LGR, LGL, Folio, A5, A6, valokuva (10×15 cm), kortistokortti (13×20 cm), Photo-L (9×13 cm), Photo-2L (13×18 cm), C5, Com-10, DL-kirjekuori, Monarch, Mexico Legal, India Legal.Alapaperikasetti: Tavallinen ja uusiopaperi, A4, LTR, A3, LGR, LGL, Folio, Mexico Legal, India Legal.Monikäyttöalusta: Tavallinen, mustesuihkupaperi, kiiltävä ja uusiopaperi, A4, LTR, EXE, A3, LGR, LGL, Folio, A5, A6, valokuva (10×15 cm), kortistokortti (13×20 cm), Photo-L (9×13 cm), Photo-2L (13×18 cm), Com-10, DL-kirjekuori, Monarch, C5, Mexico Legal, India Legal, pitkä paperi (maksimipituus 1200 mm), ADS: Tavallinen ja uusiopaperi, Leveys 105-215,5 mm, pituus 148-355,6 mm (pitkä paperi 900 mm). |
| Maksimi resoluutio | 1200 x 4800 |
| Äänenpainetaso, dB | Tulostus 51.5dBA, kopiointi 52.0dBA |
| Yhteensopivat käyttöjärjestelmät | Windows®: 10, 8, 7 (32 & 64 bit), Windows® Server: 2019, 2016, 2012 2012R2, 2008R2 & 2008 (32 & 64 bit), macOS: 10.14.6/10.15.x/11, Linux: CUPS, LPD/LPRng (32 & 64 bit), ChromeOS: Tulostus |
| Tuotteen mitat (L x S x K), mm | 545 x 436 x 375 |
| Sisäinen muisti, MB | 512 |
| Ympäristösertifikaatit | EcoLeaf, RoHS compliant, Blue Angel, Nordic Swan |
| Tulostusnopeus (musta, normaalilaatu, A4), sivua/min. | 30 |
| Tulostusnopeus (väri, normaalilaatu, A4), sivua/min. | 30 |
| Alkuperämaa | KIINA |







