BROTHER HL-L8360CDW
410,50 € + ALV
BROTHER HL-L8360CDW
12 i lager
Beskrivning
Suuri käyttäjäystävällinen kosketusnäyttö ja monipuoliset paperinkäsittelytoiminnot parantavat
työnkulkua.
Tärkeimmät ominaisuudet
- 6,8 cm leveä värillinen kosketusnäyttö
- Lisävarusteena 3 x 250 arkin paperikasettia, 2 x 500 arkin paperikasettia tai 4 x 520 arkin paperitorni
- Musta värikasetti – 3000, 6500 tai 9000 sivua
- Syaani/magenta/keltainen värikasetti – 1800, 4000 tai 6500 sivua
- Suositeltu kuukausittainen tulostusmäärä on jopa 4000 sivua
3 vuoden SWAP-laitevaihtotakuu. Edellyttäen, että laite rekisteröidään Brotherin sivuilla
https://atyourside.brother.fi/fi-fi/register-your-device
60 päivän sisällä ostopäivästä. Muuten takuu 2 vuotta.
Ytterligare information
| Vikt | 25,9 kg |
|---|---|
| Dimensioner | 61,9 × 55,9 × 51,3 cm |
| Tulostusteknologia | Värilaser |
| Väritulostus | Kyllä |
| Kosketusnäyttö | Kyllä |
| Tulostusnopeus (musta, normaalilaatu, A4), sivua/min. | 31 |
| Vakioliitännät | ETHERNET 10 / 100 / 1000 BASE TX, IEEE 802.11 B/G/N, USB 2.0, Wi-Fi Direct |
| Lyhyt yhteenveto | Suuri käyttäjäystävällinen kosketusnäyttö ja monipuoliset paperinkäsittelytoiminnot parantavat työnkulkua. |
| Paperinsyöttökapasiteetti, arkkia | 250 |
| Kaksipuolinen tulostus | Kyllä |
| Wi-Fi | Kyllä |
| Kuukausikapasiteetti (max), sivua | 4000 |
| NFC-tuki | Kyllä |
| Valmistajan arvio: Koko elinkaaren aikaiset CO2 -päästöt, kg | 900 |
| Valmistajan arvio: Valmistuksen aikaiset CO2 -päästöt, kg | 213 |
| Valmistajan arvio: Kuljetuksen CO2 -päästöt, kg | 18 |
| Valmistajan arvio: Käytön aikaiset CO2 -päästöt, kg | 620 |
| Valmistajan arvio: Kierrätyksen CO2 -päästöt, kg | 45 |
| Valmistajan arvio: Päästöarvioissa käytetty tuotteen elinkaari, vuotta | 5 |
| Sisäinen muisti, MB | 512 |
| Näyttö | 6.8 cm leveä värillinen kosketusnäyttö |
| WLAN tyyppi | IEEE 802.11b/g/n |
| Tuotteen paino, g | 21900 |
| Tuotteen mitat (L x S x K), mm | 441 x 486 x 313 |
| Energy Star -sertifioitu | Kyllä |
| Äänenpainetaso, dB | 49 |
| Mukana tulevat tarvikkeet | Virtajohto, tuotteen turvaohjeet, ohjelmistolevy, tarvikkeet, takuukortti, pika-asennusopas |
| Tuetut tulostusmateriaalikoot | A4, Letter, A5, A5(Long Edge), A6, Executive, Legal, Folio, Mexico Legal, Ohisyöttö |
| Tuetut verkkoprotokollat | SMTP-AUTH, SSL/TLS (IPPS, HTTPS, SMTP), SNMP v3, Kerberos, IPSec, 802.1x (EAP-MD5, EAP-FAST, PEAP, EAP-TLS, EAP-TTLS) |
| Salaus / suojaus | WEP 64/128 bit, WPA-PSK (TKIP/AES), WPA2-PSK (TKIP/AES), SMTP-AUTH, SSL/TLS (IPPS, HTTPS, SMTP), SNMP v3, Kerberos, IPSec, 802.1x (LEAP, EAP-FAST, PEAP, EAP-TLS, EAP-TTLS) |
| Maksimi resoluutio | 2400 x 600 |
| Tulostusnopeus (väri, normaalilaatu, A4), sivua/min. | 31 |
| Yhteensopivat käyttöjärjestelmät | Windows 10® (32- ja 64-bittiset versiot) Windows 8® (32- ja 64-bittiset versiot) Windows 7® (32- ja 64-bittiset versiot) Windows® Server 2016, 2012, 2012R2 & 2008R2 Windows® Server 2008 (32- ja 64-bittiset versiot)* *Windows® Server tukee verkkotulostusta, Mac: OS v10.10.5, v10.11.x, v10.12 tai uudempi Linux CUPS, LPD/LPRng (x86/x64-ympäristö) |
| Mobiili- ja pilvitulostuspalvelut | AirPrint, Android Print Service Plugin, b-guard, Box, Brother Apps, BSI, Cortado Cloud Print, Dropbox, Google Cloud Print, Google Drive, iPrint&Scan, MPS-tulostuksenhallintapalvelu, Mopria, OneDrive |
| Verkkovalmius | Kyllä |
| Ympäristösertifikaatit | EcoLeaf, RoHS compliant, Blue Angel, Nordic Swan |
| Alkuperämaa | KIINA |



